Здоров'я

Лікар пояснив, коли вітаміни руйнують здоров’я людини

Тема нестачі вітамінів в організмі навесні стає актуальною — вважається, що після довгої зими з її відсутністю сонця, свіжих овочів і фруктів люди майже поголовно починають страждати від нестачі багатьох мікроелементів. Однак, терапевт Владислав Сова розповідає, що хоча рівень деяких вітамінів в цей час року насправді може бути знижений, «таких випадків не дуже багато».

Проблема в тому, що приймати вітаміни громадяни починають, виходячи з власних уявлень про необхідність профілактики авітамінозу. Подібний метод зміцнення організму далеко не безпечний для здоров’я. Неконтрольоване вживання вітамінів може спровокувати розвиток запальних процесів в печінці, попереджає експерт.

«Крім вітамінів в кожній таблетці міститься велика кількість інших речовин, що створює певне навантаження на організм», – пояснив лікар.

Один з найбільш серйозних ризиків, пов’язаних з самостійним вживанням вітамінів, полягає в можливому передозуванні, через що може постраждати печінка.

«В першу чергу це токсичний і лікарський гепатити, тобто запалення печінки через прийом великої кількості ліків», – говорить терапевт.

Крім того, вітаміни здатні викликати сильні алергічні реакції — це відноситься до популярних в українців вітамінів D та С, які часто застосовуються для профілактики сезонних інфекцій.

Медики радять перед початком прийому вітамінного комплексу порадитися зі своїм сімейним лікарем та здати кілька аналізів.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button