Земля

У глибинній біосфері перше місце займають віруси – по біомасі і не тільки

В останньому номері ” Журналу Міжнародного товариства екології мікробів” німецькі вчені продемонстрували, що в глибоких, стародавніх і бідних поживними речовинами донних відкладеннях вірусів в 225 разів більше, ніж мікробів. У таких екстремальних умовах віруси становлять левову частку біомаси, і беруть на себе роль хижаків у цій екстремальній екосистемі.

Чим менше поживних речовин у навколишньому середовищі, тим вища частка вірусів щодо клітинних організмів. “Уже кілька років ученим відомо, що біомаса всіх мікробів морського дна дорівнює біомасі всіх форм життя у водах світового океану. Однак ці дослідження практично ігнорують віруси”, – розповідає Йенс Каллмайер з Німецького центру геофізичних наук.

seamount_circ_400_resized

У цьому екстремальному середовищі віруси беруть на себе роль хижаків – вони контролюють розмір і склад співтовариства мікроорганізмів. Вражаючий достаток вірусів можна пояснити тим, що невелике – але вкрай активне – мікробне співтовариство постійно виробляє нові віруси, і ті залишаються в донних відкладеннях на довший термін (мікробів мало, і вони виробляють менше ферментів, здатних знищувати віруси).

Попередні виміри морської води і придонних відкладень показали, що вірусів там приблизно в десять разів більше, ніж мікробів, але їх через свої мікроскопічні розміри вони не грали особливої ??ролі в розрахунках загальної біомаси. Більше того, головними місцевими хижаками вважалися одноклітинні організми, а також черви й равлики. Виявилося, що це не так: віруси – ось основні хижаки “глибинної біосфери”.

Натхнення: nauka21vek.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button