Різне

Миття посуду зі знаком “Еко”

Яким миючим засобом краще мити посуд

Оскільки посуд доводиться мити як мінімум три рази на день, і далеко не завжди за допомогою посудомийної машини, то краще розуміти, що і як відмиває жир з наших тарілок. Тим більше що на сьогоднішній день існує як мінімум три найбільш поширених варіанти миття посуду різними миючими засобами.

Перш за все, слід визначитися, якого саме ефекту ми чекаємо від подібних засобів? Почнемо з головного – з так званої миючої здатності. Це показник того, наскільки дієві http://organicday.ru/. Такі дані, як правило, виробники не вказують на своїй продукції, тому орієнтуватися можна за складом, оскільки миюча здатність залежить саме від набору включених компонентів. Основними є пави – поверхнево-активні речовини, які розчиняють бруд, переводять його у зважений стан і дозволяють змити разом зі струмом води.

foto_cikavosti_14.10.2014-07_resized

 

Побутова хімія (як вибрати миючий засіб для посудомийної машини)

У традиційних миючих засобах для посуду використовуються аніонні ПАВи. Проте останнім часом виробники ґрунтуються на поліалкілглікозидах, які менш токсичні по впливу, або амфотерних (взагалі нетоксичних) павах і їх комбінаціях. Так що якщо вам не лінь читати дуже дрібний шрифт на упаковці з миючим засобом (чим, до речі, грішать майже всі виробники, якщо взагалі дають інформацію про склад), ви самі можете вибрати найбільш ефективний нешкідливий засіб вже в магазині.

Читайте також: Засоби для полоскання порожнини рота небезпечні для людини

Ще один показник, що впливає на миючу здатність, – це pH-фактор – рівень активності водневих іонів. Природний рівень pH для людської шкіри коливається в межах 5, 5, наш ДАСТ дозволяє миючим засобам для посуду залишатися в межах від 4 до 11, 5 Зрозуміло, що при близькості до максимальних показників що з одного, що з іншого боку, вже слід надягати рукавички. Найбільш оптимальним, близьким до природного pH, володіють так звані бальзами, які сьогодні з’явилися на наших прилавках у величезному асортименті. Однак тут треба розуміти: виграючи в одному, ми втрачаємо в іншому. В даному випадку – в ефективності.

Крім ПАВов до складу миючих засобів для посуду входять фосфати, солі перекисних кислот, ферменти, натуральні бактерициди і стабілізатори піни, діетаноламін (diethanolamine) і хлор (chlorine). Саме вони мають шкідливий вплив на людину.

Поради

– Не крапайте засіб прямо на тарілку, а додавайте його на губку або в воду.
– Ретельно обполіскуйте посуд. Синтетичний миючий засіб після недовгого одноразового полоскання не змивається з її поверхні. Обов’язково потрібно обполіскувати посуд протягом близько 15 секунд в проточній воді.
– Мийте посуд в рукавичках. Будь-який засіб, яким би гарним він не був, призначений для того, щоб якісно вимити посуд, а не захищати вашу шкіру рук від токсичної дії хімії.

Екологічні миючі засоби

Щоб посуд був чистим, а організм людини не отруювався, вірний спосіб – використовувати засоби, що складаються з органічних речовин і вироблені з екологічних технологій з натуральної сировини. Це засоби нового покоління, які не мають у своєму складі фосфатів та інших шкідливих компонентів. Рідкі миючі – висококонцентровані сильнодіючі засоби, швидко розщеплюють жир і розм’якшуючі залишки їжі, вони утворюють піну, яку легко змити без залишку.

Читайте також: Кухня з перчинкою: як оформити інтер’єр в ретро стилі

До складу таких засобів зазвичай входять:
– органічна лимонна кислота – вона повністю біологічно розкладається і розчиняє навіть стійкий вапняний наліт. Крім того, вона коригує рівень рН в рідкому милі. У звичайних миючих засобах використовується хімічно синтезована лимонна кислота.
– Алкоголь (спирт) – використовується для регулювання в’язкості. Для технічних цілей алкоголь повинен бути денатурованим. В екопродукціі використовується спирт, денатурований з речовинами, що входять до складу миючих засобів (касторове масло і їдкий калій).
– Цукор ПАР (тензіди цукру) (Alkylpolyglucosides, APG). Алкілполіглюкозиди дуже дбайливі до шкіри, біохімічно розкладаються, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу. При їх виробництві використовуються рослинна, кокосова олія, цукор або крохмаль.
– Жирний сульфат спирту – виробляється з кокосового масла. Його сила очищення діє довше, ніж у звичайного мила.
– М’яка формула з алое вера і похідних кокосового масла не подразнює шкіру рук, не містить фосфатів. Розкладається мікроорганізмами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button