Екологія

Для досягнення кліматичних цілей людству необхідно залишити майже всі запаси викопного палива недоторканими

Згідно з новим дослідженням, щоб у людства залишалося хоча б 50% шансу уникнути кліматичної катастрофи, ми повинні залишити переважну більшість викопних видів палива у світі в землі.

Дослідники Великобританії підрахували, що таким країнам, як Індонезія й Австралія, провідним світовим експортерам вугілля, потрібно відмовитися від 95% своїх природних родовищ до 2050 року. Країнам Близького Сходу доведеться залишити 100% запасів вугілля в землі, а Сполученим Штатам — 97%. Якщо говорити глобально, то майже 90% всіх запасів вугілля повинні залишатися в землі протягом наступних трьох десятиліть, у тому числі 76% в Китаї та Індії.

Однак турбуватися потрібно не тільки про вугілля. Світова спільнота також має припинити видобуток нафти, залишивши 60% недоторканими. Тільки Канаді доведеться залишити 83% своєї нафти в землі до 2050 року і 81% метану.

І навіть якщо людство зможе досягти цих цілей, у нас все одно буде лише 50% впевненості в тому, що підвищення глобальних температур не перевищить поріг в 1,5°C. Більш того, як стверджують самі автори роботи, для цього нам буде потрібно набагато більше додаткових зусиль, ніж проста зупинка видобутку викопного палива. “Похмура картина, намальована нашим дослідженням, ймовірно, недооцінена. В результаті видобуток палива доведеться скорочувати ще швидше”, – пишуть автори.

Очевидно, що важко передбачити, як буде виглядати майбутнє. Деякі вчені вважають, що впровадження відновлюваних джерел енергії й можливість уловлювання вуглецю могли б дозволити світовій спільноті продовжувати використовувати викопне паливо. Але ця точка зору залишається вельми спірною.

Вважається, що якщо до 2050 року ми не зможемо утримати глобальне потепління на рівні 1,5°C, то людству доведеться змиритися з новою жахливою реальністю. Однак зараз, крім екологічних і кліматичних наслідків, важливо усвідомлювати й економічні. Зараз країни Близького Сходу  сильно залежать від викопних ресурсів. Якщо пузир викопного палива лопне до того, як ці країни перейдуть на чистіші види енергії, деякі з них можуть збанкрутувати.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button