Екологія

Комахи зникають загрозливими темпами — і вчені не знають чому

Нове дослідження, пов’язане з вивченням проблеми різкого скорочення літаючих комах, привело вчених до висновку, що «все може завалитися», якщо ця тенденція збережеться.


Дослідження кількості літаючих комах у заповідниках по всій Німеччині показало шокуючі дані: комах стало на 75 відсотків менше, ніж було 25 років тому.

Це відноситься не тільки до мух, але і метеликів і нетлі, а також бджол, які відіграють життєво важливу роль в харчовому ланцюжку людини, запилюючи сільськогосподарські культури.

«Комахи становлять близько двох третин всього живого на Землі, і стався якийсь жахливий спад», — говорить професор Дейв Гулсон з Сассекського університету.

Насекомые исчезают угрожающими темпами — и учёные не знают почему
Екологічний Армагеддон

«У нас, мабуть, з’являться величезні території, непридатні для більшості форм життя, і в даний час ми знаходимося на шляху до екологічного Армагеддону. Якщо ми втратимо комах, тоді все завалиться».

Стурбовані вчені не знають, чому це відбувається. Професор Гулсон згадав так званий «ефект вітрового скла», на який багато водіїв стали звертати свою увагу в останні роки. Якщо раніше під час руху автомобіля вітрове скло відразу ж покривалося крилатими комахами, тепер цього не буває.

«Цього літа я проїхав через всю Францію і повернувся назад, і мені майже не довелося зупинятися, щоб очистити лобове скло», — сказав він.

Комахи не дуже чарівні істоти в природі, але якщо їх кількість буде падати такими темпами, як зазначено в дослідженні — близько 6 відсотків в рік — то людству доведеться зіткнутися з широким колом проблем.

Вороже середовище

Крім функції запилення, яке виконують не тільки бджоли, а й більша частина комах, вони є основним продуктом харчування для багатьох тварин, включаючи птахів, летючих мишей і жаб.

Жуки і оси також відіграють важливу роль, полюючи за паразитами, і в цілому «очищають екосистему».
Давно відомо, що ферми, де широко використовуються пестициди для захисту сільськогосподарських культур від шкідників, не є гостинним місцем для більшості диких тварин, чи то птахів, дрібних ссавців або комах.

«Сучасні сільськогосподарські ландшафти є для комах ворожим середовищем — для них це пустеля, якщо не гірше”, — сказав Ганс де Кроон з Університету Радбуда. — І цей спад добре задокументований. Великий сюрприз полягає в тому, що це також відбувається в природних заповідниках».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button