Відео

Для слонів в Кенії побудують підземні переходи (відео)

Ветеринар цілиться в самку слона в кенійському Національному парку Цаво. Незабаром транквілізатор починає діяти, і тварина засинає. Тепер за справу беруться доглядачі парку. Вони закріплять на могутній шиї слонихи величезний електронний нашийник для відстеження її місцезнаходження.

Це спільний проект кенійської Служби дикої природи і неурядової організації «Врятуємо слонів». Подібні пристрої одягнуть в цілому на п’ять самців і самок.

Вчені хочуть дізнатися, в яких місцях слони переходять великі дороги і нову залізничну лінію.

[Бенсон Окита, представник «Врятуємо слонів»]:
«Ми зможемо використовувати цю інформацію, щоб краще спланувати місця будівництва підземних переходів для тварин».

Подібні підземні переходи називаються «коридори дикої природи». Вони потрібні для того, щоб тварини перетинали дороги і шляхи, не наражаючись на небезпеку бути збитими.

Ще одна мета проекту – перевірити, чи користуються слони вже існуючими переходами.

[Бенсон Окита, представник «Врятуємо слонів»]:
«Ми хочемо зрозуміти, чи ефективні ці переходи, вистачає їх. Як тільки ми отримаємо необхідну інформацію, ми зможемо планувати будівництво нових переходів».

У 2013 році Кенія підписала з Китаєм договір про будівництво залізничної колії з Найробі в Момбасу. Частину полотна пройде через Національний парк Цаво.

Тут рейки встановлюють на насипи, щоб по них було зручно ходити для тварин.

У парку Цаво живе найбільша в Кенії популяція слонів. При цьому організація «Врятуємо слонів» зазначає: екосистемі парку загрожують урбанізація, зміна клімату і браконьєри.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button