Авто

Для світлодіодних автомобільних фар придумали ковпак з обігрівом (відео)

Власників автомобілів зі світлодіодними фарами чекає непростий вибір - або змиритися з обмерзанням оптики, або «колгоспити» поверх теплий ковпак з підігрівом.

Фінська компанія Canatu оголосила про створення плівки, яка допоможе власникам автомобілів взимку.

Canatu

Все більше сучасних автомобілів переходить на світлодіодну оптику – такі фари стали атрибутом не тільки преміальних моделей, а й цілком бюджетних машин. І всі власники страждають від однієї проблеми – обмерзання фар в холодну погоду.

Розсіювачі автомобільних фар роблять із пластику, що не дозволяє оснастити їх системою обігріву, яка може привести до деформації або помутніння елемента. Тепло, випромінюване галогенними або ксеноновими лампами розжарювання, досить для того, щоб обігріти розсіювач і, зберігаючи його цілісність, не допускати замерзання снігу під час руху.

Світлодіоди, які відрізняються енергоефективністю, не виділяють стільки тепла, тому покриті брудом або снігом фари на морозі покриваються льодовою кіркою. Якщо оптика не оснащена потужним омивачем, то досить швидко фари втрачають прозорість.

Розв’язати цю проблему покликане розроблене фінськими фахівцями рішення Canatu CNB, яке являє собою прозорий пластиковий ковпак з вбудованою в нього плівкою з підігрівом. Технічно є можливість робити Canatu CNB будь-якої форми, що дозволить встановлювати його поверх штатних світлодіодних фар, не погіршуючи їх ефективність, але захищаючи від обмерзання.

Як відзначають розробники, Canatu CNB можна адаптувати для радарів, лідарів, відеокамер та інших елементів системи безпілотного водіння – традиційно ці численні датчики також схильні до забруднення і обмерзання, що знижує безпеку під час руху. Тому в компанії вважають, що їх тепла плівка допоможе творцям автопілота.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button