Технології

До 2020 року водневі велосипеди потраплять на масовий ринок

Велосипед здатний подолати 100 км на двох літрах водневого палива.

К 2020 году водородные велосипеды попадут на массовый рынок

Французький стартап Pragma відомий тим, що займався створенням водневих паливних елементів для військової техніки. У мирну сферу компанія прийшла з водневими велосипедами.

Pragma хоче зробити водневі велосипеди звичним засобом транспорту для жителів міст. В першу чергу це повинно відбутися завдяки зручностям, які тягне за собою використання такого транспортного засобу. Запас ходу водневої моделі Alpha— 100 км. А коли закінчується паливо, заміна паливного елемента займає 2 хвилини. В описі така концепція здається зручною і навіть конкурентоспроможною, але на практиці все інакше.

Головний бар’єр — ціна. Сьогодні компанія продає кожен велосипед за 7,5 тисяч євро, а це ціна найдешевшої малолітражки. Але це ще не все. Інфраструктури для заправки водневих паливних елементів немає, тому доведеться десь знайти заправну станцію. Компанія продає і їх, але ціна водневої заправки в 4 рази перевищує вартість самого велосипеда.

Також у французькій компанії обіцяють до виходу на масовий ринок знизити вартість водневого велосипеда принаймні до 5 тисяч євро. Розробники обіцяють додати в майбутні версії технологію, яка буде видобувати водень прямо на борту велосипеда з води. У Pragma кажуть, що інтерес до моделі виявляють по всьому світу. Замовлення приходять із США, Норвегії, Іспанії, Італії та інших країн, повідомляє hightech.fm

 

Кнопка «Наверх»
Закрыть