Технології

Створений «атомний жорсткий диск» (відео)

Група фахівців з Делфтського технічного університету створила новий пристрій для зберігання даних, який здатний зберегти 500 ТБ інформації на квадратному дюймі. Ємність пристрою поки склала 1 Кбайт.

ca3948938a3f30f0ca73c4dbe70e158f

У новому «вінчестері» кожен біт даних кодується шляхом переміщення одного атома хлору на підкладці з атомів міді в одну з двох позицій. В результаті зміщення атома всередині матриці з інших атомів хлору утворюється «дірка». Якщо атом хлору знаходиться у верхній позиції («дірка» внизу), це означає 1. Якщо атом внизу («дірка» вгорі) – 0. Далі інформація кодується за допомогою двійкового коду.

Для демонстрації технології дослідники записали на мідній пластинці частину лекції фізика Річарда Феймана, який в 1959 році заявив, що якби він мав можливість вибудувати окремі атоми в певному порядку, то зміг би зберегти одну одиницю інформації на атом.

Весь текст був закодований на площі 96 х 126 нм. Для запису вчені використовували скануючий тунельний мікроскоп. Фахівці об’єднали біти в блоки з 64 біт. Кожен блок має маркер з таких «дірок». Він працює як мініатюрний QR-код, що містить інформацію про розташування блоку на мідній пластині і вказує, пошкоджений блок чи ні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button