Технології

Каву заварили за допомогою лазера: це виявилося в 300 разів швидше (відео)

Нова система в 300 разів швидше традиційних методів приготування кави. Подробиці про розробку публікує журнал Nature.

Image by Christoph from Pixabay

Вчені з Німеччини придумали використовувала лазер для приготування кави. Пристрій не тільки в 300 разів швидше готує напій, але і набагато краще розкриває його смакові і ароматичні властивості.

Один з популярних способів заварювання кави — cold-brew — передбачає холодну екстракцію напою. Перемелені кавові зерна заливають водою і залишають настоятися. Для заварювання холодного напою потрібно близько 24 годин, проте сучасне обладнання скорочує час до 12 годин. Тепер є спосіб прискорити процес.

Метод заснований на лазерному синтезі і обробки колоїдів (laser synthesis and processing of colloids, LSPC). Зазвичай його використовують для створення розчинів зважених наночастинок. Дослідники взяли лазер на ітрій-алюмінієвому гранаті (Nd:YAG), легований неодимом, налаштований на 532 нанометри, і створили імпульси потужністю 125 пікоджоулів тривалістю всього 10 пікосекунд. Після цього лазер пропустили через розчин кави. Вони пропускали його через розчин меленої кави, змішаної з водою, близько 80 000 разів на секунду протягом трьох хвилин, жодного разу не підвищуючи температуру більш ніж на кілька градусів.

Лазер-каву порівняли з напоєм cold-brew, який заварювали 24-години, і чашкою гарячої кави, яку заварили з використанням крапельного фільтра. Кислотність у лазер-каві була майже ідентична рівню напою, який заварювали 24 години, і значно менше, ніж у гарячій каві. Найароматніша кава – традиційної холодної заварки, а приготування за допомогою лазера — на другому місці. Крім того, в лазерному кави не знайшли ніяких сторонніх речовин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments