Наука

Вчені назвали ягоду, яка нормалізує рівень цукру в крові, і розповіли, в яких кількостях її потрібно вживати

Фінські вчені показали: щоб привести утворення глюкози в крові до нормальних значень, досить з’їсти після їжі чорну смородину. Вони уточнили також розмір порції цього продукту.

Image by Pezibear from Pixabay

Дослідження опубліковано в British Journal of Nutrition. Про цілющі властивості чорної смородини відомо давно, в тому числі для діабетиків, яким також рекомендовано вживати її в їжу. Раніше проведені дослідження показали, що темні ягоди, такі як чорна смородина і чорниця, сприятливо впливають на рівень цукру в крові. Однак розмір порцій залишався не цілком ясним.

Дослідники з Університету Східної Фінляндії спільно з колегами з Університету прикладних наук Савона (Фінляндія) вирішили доповнити ці знання і підтвердили, що чорна смородина благотворно впливає на нормалізацію цукру в крові після прийому їжі. Для цього достатньо з’їсти невелику порцію після їжі. При цьому ягода сама нормалізує глюкозну відповідь, екстремально не підвищуючи і не знижуючи рівень цукру.

В експерименті взяли участь 22 жінки і четверо чоловіків, які не мають хронічних захворювань. Після нічного голоду вони вживали різні варіанти продуктів, в основі яких була чорна смородина або цукор. У піддослідних також брали зразки крові – спочатку натщесерце, а потім після їжі.

За допомогою аналізу перевіряли рівень глюкози в крові, інсулін і показники вільних жирних кислот. Вчені вважають, що такий ефект, ймовірно, пов’язаний з антоціанами (рослинними глікозидами), які містить чорна смородина. Дослідники також назвали оптимальну порцію ягід – близько 75 грамів, що значно менше, ніж в раніше проведених експериментах.

Крім того, вчені з’ясували, що навіть вживання чорної смородини з цукром не так шкідливо для здоров’я, як цукор без ягід. Фахівці прийшли до висновку, що регулярне вживання в їжу чорної смородини, можливо, здатне знизити ризик розвитку і діабету другого типу.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button