Технології

До 2030 року чверть армії Великобританії буде складатися з роботів

У Міністерстві оборони Великобританії вважають, що до 2030 року чверть армії країни буде складатися з автоматизованих систем і роботів. У відомстві зазначають, що ці технології повинні працювати тільки під контролем людини.

За словами начальника штабу Міністерства оборони Великобританії Ніка Картера, до 2030 року близько чверті всієї армії країни становитимуть не солдати, а автоматизовані пристрої. Чиновник заявив, що кібернетичні і космічні технології все більше адаптуються до традиційних армійським завданням в повітрі, на суші і на морі. Як тільки ці системи можна буде протестувати – відбудеться різка модернізація збройних сил.

Картер зазначив, що це лише його припущення, але вони засновані на планах влади по автоматизації армії, які розраховані на період з 2030-х років. За його словами, з цього моменту армія зможе використовувати автономні платформи і роботехнічні рішення «у всіх можливих областях».

«У майбутньому армія може складатися зі 120 тис. осіб, з яких 30 тис. будуть роботами. Це збільшить бойовий потенціал країни, зараз чисельність підготовлених збройних сил становить трохи менш як 74 тис. осіб», – говорить начальник штабу Міністерства оборони Великобританії Нік Картер

Видання The Guardian не раз писало про плани Міністерства оборони Великобританії посилити армію за допомогою роботів і автономних систем. Влада проявляє інтерес до закупівель і створення транспортних засобів, які працюють на основі ШІ.

Також вчені з Великобританії працюють відразу над декількома проєктами, які досліджують, яким чином безпілотні системи можуть допомогти солдатам в проведенні операцій. Дрони, оснащені камерами, датчиками і навіть зброєю могли б виконувати військову роботу в найскладніших умовах, не піддаючи небезпеці операторів.

На початку 2020 року Міністерство оборони країни також заявило про тестування технології безпілотних літальних апаратів, які можуть допомогти в «складних міських операціях». Відомство зазначило, що інновації зможуть убезпечити військовослужбовців в небезпечних ситуаціях.

«Ми відкриті до ідей, які спростять життя операторів і військовослужбовців, – зазначили у відомстві. – Але ці рішення повинні бути завжди під повним людським контролем в будь-який час ».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button