Наука

Наночастки тепер вміють проникати в мозок

Вчені навчили наночастинки проникати в мозок. З їх допомогою можна буде прискорити створення ліків від хвороб Альцгеймера, Паркінсона та інших нейродегенеративних захворювань.

На сьогодні для того, щоб ліки потрапляли в мозок, їх доводиться вводити в великих обсягах. І тільки частина з них доходить до цілі.

Мозок людини відділений від кровоносної системи так званим гематоенцефалічний бар’єр (ГЕБ). Він пропускає через себе тільки поживні речовини, відходи життєдіяльності, невеликі сигнальні молекули і деякі типи імунних клітин.

Для того, щоб вирішити цю проблему, група вчених створила наночастинки з біосумісного полімеру. Їх особливість в тому, що вони залишаються невидимими для імунної системи, і можуть проникати через гематоенцефалічний бар’єр і доставляти свій вміст всередину мозку. Ще один плюс в тому, що частинки не токсичні і легко виводяться з організму.

«Наші наночастинки складаються з полілактиду — біосумісного полімеру, який легко розкладається і виводиться з тіла людини. Він покритий шаром з поліетиленгліколю, завдяки чому ці наноконтейнери стають невидимі для імунітету. Це дозволяє їм довше існувати всередині кровотоку,» — твердить Шарль Рамассамі, один з авторів роботи і професор Національного науково-дослідного інституту Канади

Наразі розробку випробували на зародках рибок даніо-реріо. Тепер вченим треба перевірити розробку на мишах і інших ссавців.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»