Земля

Традиційний відвар індіанців Амазонки стимулював формування нейронів

Вчені з’ясували, що диметилтрмптамін, що міститься в ритуальному напої аяуаска, сприяє появі нових нейронів в гіпокампі та покращує пам’ять і просторове навчання.

Аяуаска / ©ayahuaska.club

Дослідження провела команда з Університету Компульсенте в Мадриді, Іспанія. Вчені взяли групу лабораторних мишей і перевірили, як диметилтрмптамін (ДМТ), впливає на їх поведінку і безпосередньо на клітини мозку. Результати роботи опубліковані в журналі Translational Psychiatry.

У першому експерименті біологи взяли стовбурові клітини з субгранулярної зони гіпокампу мишей і помістили їх в культуральні планшети. Через тиждень клітини в ємностях утворили нейросфери, і вчені почали обробляти їх ДМТ – деякі сфери попередньо обробили антагоністами рецепторів, що пов’язують ДМТ, такими як рітансерін і метитепін. Потім команда оцінила швидкість ділення клітин.

Результати показали, що диметилтрмптамін збільшив кількість і діаметр нейросфер, утворених зі стовбурових клітин гіпокампу. Своєю чергою, обробка антагоністами серотонінових і дофамінових рецепторів знижувала або зовсім блокувала ефект.

У наступних дослідах миші отримували внутрішньочеревні ін’єкції ДМТ або ДМТ в комбінації з антагоністами протягом чотирьох або 21 дня. Також на початку експерименту тваринам ввели бромдезоксиуридину, щоб позначити проліферуючі клітини для майбутніх досліджень. Після курсу ін’єкцій частину гризунів препарували і оцінили кількість нових нейронів. За рештою мишей спостерігали, щоб перевірити, як змінилося їхнє поводження.

Експеримент підтвердив, що диметилтрмптамін прискорює утворення нейронів і нейрогліальних клітин: астроцитів і олігодендроцитів. Крім того, невеликі дози ДМТ поліпшили здатність до навчання і когнітивні здібності тварин.

«Дослідження показує, що ДМТ здатний активувати нервові стовбурні клітини і формувати нові нейрони», – підсумував Хосе Анхель Моралес-Гарсіа, співробітник відділення клітинної біології Університету Компульсенте і один з авторів роботи.

За словами вчених, з’єднання можна буде використовувати для лікування пацієнтів з психіатричними і неврологічними розладами, включаючи нейродегенеративні захворювання. Серйозною проблемою застосування ліків на основі ДМТ може стати галюциногенний ефект, який викликає з’єднання завдяки активації 5-HT2A рецепторів. Але біологи вважають, що з цим можна буде впоратися, використовуючи антагоністи.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button