Технології

Інфрачервона плівка замінить окуляри нічного бачення

Ізраїльські дослідники розробили плівку, яка зможе замінити звичні окуляри нічного бачення. Новинка може бути застосована також у безпілотних автомобілях і смартфонах. Плівка була створена фахівцями з університету імені Бен-Гуріона.

Вона здатна вловлювати інфрачервоне випромінювання з довжиною 1500 нм і трансформувати його у видиме людським оком зображення із зворотного боку. Товщина плівки – всього півмікрона.

За словами розробників, плівку можна розміщувати на звичайних окулярах і телескопах. Нею також можна покривати прості датчики зображення, перетворюючи їх у інфрачервоні датчики. Зараз інфрачервоні датчики коштують близько 3 тис. доларів. Звичайні датчики зображення – 1-2 долари. Якщо простий датчик об’єднати з новою плівкою вартістю близько 5 доларів, підсумкова вартість інфрачервоного сенсора складе всього 7-8 доларів. Для її функціонування знадобиться лише невелика батарейка.

В даний час розробники займаються ліцензуванням продукту і створенням стартапу, який займеться його подальшим розвитком. Розробники розраховують, що продукт з’явиться на ринку протягом двох років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button