Головна / Земля / До 2030 року на Землі настане малий льодовиковий період

До 2030 року на Землі настане малий льодовиковий період

На Землі може настати малий льодовиковий період, повідомляє агентство Reuters. Нове дослідження показало, що в період між 2020 і 2030 роками сонячні цикли можуть нейтралізувати один одного, що призведе до явища, відомому як Мінімум Маундера.

b5c382b323abc7e7b1f1832b299b9f1d

Нова модель сонячної активності показує порушення 11-річної циклічності. Вона описує динамо-ефекти в двох шарах Сонця, один з яких розташований ближче до поверхні, інший — глибоко в конвектованій зоні.

Згідно з прогнозом, зробленим професором Валентиною Жарковою, до третього десятиліття цього століття сонячна активність знизиться на 60 відсотків, що призведе до малого льодовикового періоду. Результати дослідження були представлені на зборах астрономів в Лландідно в Уельсі.

Дослідник говорить, що в 26-му сонячному циклі, який припадає на період між 2020 і 2030 роками, дві хвилі зі взаємним дзеркальним відображенням, що знаходяться в протилежних півкулях Сонця, нейтралізують одна одну. В результаті їх руйнівної взаємодії відбудеться значне зниження сонячної активності і настане новий Маундеровский Мінімум.

Мінімум Маундера — явище довготривалого зменшення кількості сонячних плям з 1645 по 1715 роки. Тоді замерзла річка Темза в Лондоні.

За словами вчених, хвилі можуть перебувати у фазі і посилювати активність Сонця або, навпаки, перебувати не в фазі і знижувати сонячну активність до мінімуму.

Команда Жаркової побудувала свою модель на основі спостережень, проведених в Сонячній Обсерваторії Уілкокса. Повідомляється, що точність прогнозу становить 97 відсотків.