Технології

До 2040 року всі внутрішні рейси в Норвегії будуть виконувати електричні літаки

Влада Норвегії заявили, що до 2040 року всі внутрішні рейси в Норвегії будуть виконувати електричні літаки. У цьому випадку викиди парникових газів у порівнянні з 2020 роком скоротяться на 80%.

У доповіді державного оператора норвезького аеропорту Avinor і Управління цивільної авіації країни говориться, що електричні літаки зможуть різко скоротити викиди парникових газів. Крім того, це внесок Норвегії в рішення проблем зі зміною клімату.

Перші рейси запустять в північній частині Норвегії в найближчі 10 років.

«У нас політ часто триває від 15 до 30 хвилин. Тому ми вирішили розробити програму, в рамках якої виробники електричних літаків могли б через декілька років почати змагатися за право брати участь в ній», — зазначив директор компанії з експлуатації аеропортів Avinor Даг Фальк-Петерсен.

Влада хоче запустити перший повністю електричний внутрішній рейс до 2030 року. До 2040 року вони хочуть, щоб вся внутрішня громадянська авіація Норвегії була електрифікованою. Якщо плани не зміняться, то викиди парникових газів у порівнянні з 2020 роком скоротяться на 80%.

При цьому типи літаків, які будуть здійснювати такі короткі перельоти, сильно відрізняються від тих, які зазвичай використовуються в континентальній Європі. У доповіді виділяється ряд потенційних літаків, які могла б використовувати Норвегія — найбільший з них має лише 19 посадкових місць.

У 2030 році вони будуть використовувати модель Alice — дев’ятимісний повністю електричний приміський літак ізраїльської авіакомпанії Eviation, який був запущений на початку цього року. Компанія стверджує, що він може пролетіти 1046 км на одному заряді.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button