Технології

Видобуток біткоїнів споживає більше енергії, ніж 159 країн світу

По мірі того як біткоїн продовжує свій шлях в маси, з’ясовується, що в шаленому темпі зростає не тільки його курс, але енергоспоживання. Нові дослідження показують, що популярна криптовалюта тепер споживає більше електроенергії, ніж 20 європейських країн — або 159 країн світу.

Експерти британської аналітичної компанії Power Compare виявили, що загальний обсяг електроенергії, необхідний для видобутку біткоїна, тепер перевищує енерговитрати 159 країн світу. За цим показником він вже обігнав Ірландію, Хорватію, Сербію, Словаччину та Ісландію. Це найпростіше побачити на графіку:

Добыча биткоинов потребляет больше энергии, чем 159 стран мира

Помаранчевим відзначені країни з меншим енергоспоживанням, ніж біткоїн, сірим — з великим.

Більш того, лише три країни всього африканського континенту в даний час споживають більше електроенергії, ніж біткоїн: Південна Африка, Єгипет і Алжир. Біткоїн також «обігнав» Еквадор, Пуерто-Ріко, Північну Корею і багато інших країн.
Добыча биткоинов потребляет больше энергии, чем 159 стран мираПомаранчевим відзначені країни з меншим енергоспоживанням, ніж біткоїн, сірим — з великим.

Експерти також повідомили, що поточне розрахункове споживання електроенергії біткоїна становить 29,05 ТВт-год, що еквівалентно 0,13 відсоткам загальних витрат електроенергії в світі. Якщо уявити біткоїн як окрему державу, то за обсягом споживання електроенергії він посів 61-е місце в світі (влітку було 81-е).

Витрати енергії на майнінг біткоїна тільки за останні 30 днів зросли майже на 30 відсотків. Якщо такий темп зростання збережеться, вже через рік майнінг тільки одного біткоїна буде витрачати більше енергії, ніж Британія. Якщо перевести «майнінгові» витрати електроенергії в гроші, то вийде близько $1,5 мільярда. У стільки сьогодні обходиться загальний видобуток біткоїна.

Кнопка «Наверх»