Наука

До 2050 року кількість випадків деменції у всьому світі потроїться

Згідно з новим дослідженням, число випадків деменції у світі майже потроїться до 2050 року. Вчені прогнозують, що від цього захворювання страждатимуть близько 152 мільйонів, що обумовлено старінням населення.

Дослідники Вашингтонського університету створили модель, засновану на факторах ризику деменції, таких як куріння і високий індекс маси тіла (ІМТ). Проаналізувавши зростання населення та інші показники, вчені прийшли до висновку, що число випадків деменції збільшиться з приблизно 57,4 мільйона в усьому світі в 2019 році до приблизно 152,8 мільйона випадків до 2050 року.

За прогнозами, найбільше зростання захворювання буде спостерігатися в східній частині Африки на південь від Сахари, Північній Африці та на Близькому Сході.

Автори відзначають, що з часом будуть спостерігатися і позитивні тенденції. Доступ до освіти призведе до зниження поширеності деменції у всьому світі на 6,2 мільйона випадків до 2050 року. Але ця цифра перекривається іншими факторами, такими як куріння, високий індекс ІМТ і рівнем цукру в крові. Лише ці три фактори збільшать кількість випадків деменції на 6,8 мільйона.

«Поліпшення способу життя дорослих в розвинених країнах та інших місцях, включаючи розширення доступу до освіти і приділення більшої уваги проблемам здоров’я серця, в останні роки знизило захворюваність», – сказала Марія К. Каррільо, головний науковий співробітник Асоціації хвороби Альцгеймера. «Але загальне число людей з деменцією все ще зростає через старіння населення. Крім того, ожиріння, діабет і малорухливий спосіб життя у молодих людей – перші чинники ризику розвитку деменції ».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button