Наука

З’явився незвичайний спосіб запобігти цукровому діабету

Співробітники Університету Джеймса Кука завершили дворічне випробування черв’яків нематод для лікування діабету 2 типу. В майбутньому вчені планують провести міжнародний експеримент.

діабет
Photo by Towfiqu barbhuiya on Unsplash

Автори дослідження запропонували 24 пацієнтам «битися» нематодами для лікування діабету. В кінці випробування тільки один суб’єкт вирішив вбити черв’яків, прийнявши дегельмінтизатор (і то, через заплановану медичну процедуру). Решта учасників експерименту погодилися залишитися в дослідженні ще на 12 місяців.

У всіх учасників дослідження були фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань і діабету 2 типу. Експеримент з нематодами поліпшив їх стан. Особливо ефект був помітний у тих, кого інфікували 20 личинками, пишуть вчені.

У цьому подвійному сліпому експерименті взяли участь 40 учасників у віці від 27 до 50 років з ранніми ознаками метаболічних захворювань. Вони отримали 20 або 40 мікроскопічних личинок людського виду нематоди Necator americanus; інша — приймала плацебо.

Метаболічні захворювання характеризуються запальними імунними реакціями і зміненим мікробіом кишечника. Попередні дослідження з моделями тварин показали, що нематоди викликають протизапальну відповідь у господаря, щоб захистити своє виживання.

Дослідження опубліковано в журналі Nature Communications.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button