Екологія

До 2050 року виробництво пластику в країнах G20 збільшиться майже вдвічі

Згідно з новим дослідженням, це станеться, якщо не буде розроблено всеосяжну і юридично зобов’язуючу глобальну угоду щодо стримування виробництва і споживання пластику. Існуючі програми збільшення переробки або скорочення виробництва пластику недостатні.

Дослідницька група Back To Blue, керована аналітичним центром Economist Impact і Nippon Foundation, звернула увагу на необхідність більш всеосяжного глобального плану зі зменшення виробництва і споживання одноразового пластику. Існуючі програми по збільшенню перероблення і скорочення споживання пластику лише «подряпали поверхню», і якщо не будуть прийняті більш жорсткі заходи, щорічне виробництво пластику в країнах G20 може вирости до 451 млн тонн до 2050 року. Це майже на три чверті більше, ніж у 2019 році і становить серйозну загрозу для екології та майбутніх поколінь.

Back to Blue закликає до введення більш жорстких заборон на одноразовий пластик, високим податкам на його виробництво, а також обов’язковим схемам, які б поклали на виробників відповідальність за переробку та утилізацію продукції протягом усього терміну її служби. Ці заходи можуть скоротити річне споживання пластику до 325 млн тонн до 2050 року, але це все одно на 25% більше, ніж у 2019 році. У звіті говориться, що Бразилія, США, Індонезія і Туреччина, країни G20, досі не ввели національні заборони на одноразові пластикові вироби, що збільшує ймовірність провалу договору про скорочення виробництва і споживання пластику.

Таким чином, введення більш жорстких заходів щодо скорочення виробництва і споживання пластику необхідно для збереження екологічної рівноваги і захисту майбутніх поколінь від негативних наслідків експлуатації і використання природних ресурсів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button