Екологія

Красиве озеро Італії раптово зникло

Фотограф Марко Пульєзе виявив, що одне з найкрасивіших озер Італії зовсім висохло.

Озеро Лаго Адзурро (в перекладі просто Блакитне озеро) знаходиться в Альпах на висоті 1853 метри над рівнем моря. Водойма з кам’янистим дном, оточена лісом, по праву вважається одним з найкрасивіших місць Італії. Однак у цьому році вся краса зникла разом з водою.

Красивейшее озеро Италии внезапно исчезло
Красивейшее озеро Италии внезапно исчезло

Італійський фотограф Марко Пульєзе, що приїхав фотографувати озеро, оприлюднив моторошний знімок Лаго Адзурро. На ньому видно, що від озера залишилися лише гола земля і каміння. Для порівняння Пульєзе виклав знімок Блакитного озера, зроблений минулої осені — на ньому добре видно, за що люди захоплювалися цим місцем. «Мабуть, варто задуматися про економне витрачання води», — пише фотограф. Пульєзе так само відзначив, що більшість озер, льодовиків, на яких він недавно побував, теж «не дуже хороші».

Вчені вважають, що причина пересихання озера криється в дуже спекотному літі з мінімальною кількістю дощів. Це вже не перше зникнення Лаго Адзурро: озеро повністю пересихало в 2005 і 2006 роках. Тоді екологи припустили, що воно зникло назавжди — але після штучного наповнення Лаго Адзурро знову стало наповнюватися природним чином.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button