Екологія

До 2070 року озоновий шар над Антарктикою може повернутися до свого початкового стану

«Нетипові погодні умови призвели до рекордних показників не тільки в Арктиці, але і в Антарктиці, — пише швейцарське видання Tages-Anzeiger. — У жовтні минулого року озонова діра над Південним полюсом досягла мінімального значення з 1982 року, повідомляє американське космічне агентство NASA, посилаючись на дані супутників».

«Втім, вчені уточнюють: мова не йде про «раптове прискорене відновлення» життєво важливого для людини озонового шару. Причиною незвичайного явища стали певні погодні умови пізньої антарктичної зими і весни, тобто у вересні і жовтні, призвели до нетипового підвищення температури у верхніх шарах атмосфери», — пояснює видання.

«У цілому відновлення озонового шару відбувається повільніше, ніж очікували вчені. Монреальський протокол, який контролює виробництво і використання речовин, які руйнують озоновий шар, насамперед вуглеводневих сполук фтору і хлору, діє з 1989 року. З того часу вміст цих речовин в атмосфері значно скоротився. Однак, озоновий шар відновлюється повільно. Хоча після 2000 року кількість озону стабілізувалася, щорічні коливання все ще великі. Дослідження і зовсім показують, що не у всій стратосфері на висоті 10-50 км спостерігається поліпшення показників озону. Про причини вчені гадають досі. Згідно з поточною оцінкою вчених, до 2070 року озоновий шар над Антарктикою може знову досягти свого природного стану, в якому він перебував до 1980 року», — йдеться в статті.

Джерело: Tages-Anzeiger

Натхнення: inopressa.ru

Кнопка «Наверх»