Наука

Дослідження: інтенсивне сільське господарство збільшує ризик епідемій

Інтенсивне сільське господарство збільшує ризик епідемій. До такого висновку прийшли вчені з Університетів Бата, дослідження яких опубліковане в журналі PNAS.

Надмірне використання антибіотиків, велика кількість тварин і низьке генетичне різноманіття, зумовлене інтенсивними методами ведення сільського господарства, збільшують ймовірність того, що патогенні мікроорганізми стануть серйозним ризиком для здоров’я населення, йдеться в роботі вчених.

У новій роботі дослідники розглянули еволюцію бактерії Campylobacter jejuni, переносимою худобою, яка є основною причиною гастроентериту в країнах з високим рівнем доходу. Бактерія передається людям від вживання в їжу зараженого м’яса і птиці та викликає криваву діарею, а також володіє високою стійкістю до антибіотиків, що використовуються в сільському господарстві.

Вчені досліджували генетичну еволюцію патогена і виявили, що штами бактерій, специфічні для великої рогатої худоби, з’явилися одночасно з різким збільшенням чисельності великої рогатої худоби в XX столітті.

“За останні кілька десятиліть ми спостерігали кілька вірусів та патогенних бактерій, які передавалися між людьми і тваринами. Наприклад, ВІЛ з’явився у мавп, H5N1 (пташиний грип) передався нам від птахів, а вірус SARS-CoV-2, збудник COVID-19, передався людині від кажанів. Наша робота показує, що зміна навколишнього середовища і розширення контактів з сільськогосподарськими тваринами викликало поширення бактеріальних інфекцій і на людей”, – стверджує Сем Шеппард, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button