Земля

До 2075 року океани будуть викидати більше озоноруйнуючих речовин, ніж поглинають

Світовий океан є величезним сховищем газів, наприклад, в ньому є озоноруйнівні хлорфторвуглець. Вчені з’ясували, що настане переломний момент, коли океан перестане поглинати і почне випускати ці руйнівні гази в атмосферу.

Дослідники Массачусетського технологічного інституту виявили, що океанічні потоки принаймні одного типу хлорфторвуглецю (ХФВ), відомого як ХФВ-11, впливає на стан атмосфери.

ХФВ-11 – це хлорфторвуглець, який використовується для виробництва холодоагентів і ізоляційних пінопластів. При викиді в атмосферу хімічна речовина запускає ланцюгову реакцію, яка в кінцевому підсумку руйнує озон-атмосферний шар, що захищає Землю від шкідливого ультрафіолетового випромінювання.

З 2010 року виробництво і використання цієї хімічної речовини було поступово припинено у всьому світі відповідно до Монреальського протоколу – глобальному договору, спрямованого на відновлення і захист озонового шару.

За результатами своєї роботи автори вважають, що глобальний океан повністю змінить свою давню роль – перестане поглинати озоноруйнівні хімічні речовини.

Дослідники прогнозують, що до 2075 року океани будуть викидати в атмосферу більше ХФВ-11, ніж поглинають, і до 2130 року випустять стільки газів, що це глобально відіб’ється на кліматичній ситуації.

Крім того, зі збільшенням зміни клімату ці події можуть відбутися на 10 років раніше.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button