Екологія

До 2100 року глобальні температури можуть піднятися до 2,4°C: новий аналіз обіцянок країн

На кліматичному саміті COP26 дослідницька група Climate Action Tracker представила протверезну доповідь з прогнозом майбутнього потепління. Аналіз фахівців показує, що до 2100 року температура підніметься на 2,4°C. Цей показник набагато вище цифр, про які йдеться в Паризькій угоді по клімату.

Кліматологи вважають, що уряди повинні вживати жорсткіших заходів для боротьби з глобальним потеплінням.

 

Верхня межа, про яку йдеться в Паризькій угоді, становить 2°C. Однак Світу необхідно досягти “нижчих показників”, через те, що більш безпечна межа — 1,5°C. експерти відзначають, що підвищення температур веде не тільки до теплового стресу, але і збільшення екстремальних погодних умов: підвищення рівня моря, посух, повеней, аномальної спеки й сильних штормів.

Оцінка Climate Action Tracker різко контрастує з оптимістичними прогнозами, опублікованими минулого тижня, в яких передбачалося, що ряд температур може бути зафіксований на рівні 1,9°C або 1,8 °C, завдяки тим зобов’язанням, про які країни оголосили на саміті COP26. Ці оцінки були засновані на довгострокових цілях, поставлених країнами. Наприклад, на обіцянці Індії (третє за величиною у світі джерело викидів) про «чистий нуль» до 2070 року.

Оцінка зростання на 2,4°C від Climate Action Tracker заснована на короткострокових цілях країн на наступне десятиліття. Враховуючи ті обіцянки, які країни дали на цьому тижні, вже до 2030 року викиди будуть у два рази вище того рівня, який необхідний для підтримки зростання температур в межах 1,5°C.

Аналітики також виявили прірву між обіцянками країн і тим, що вони роблять насправді. Якщо взяти до уваги поточну політику і заходи, а не тільки цілі, потепління становитиме 2,7 °C.

Отримані результати повинні вплинути на остаточні переговори саміту, який повинен закінчитися вже в ці вихідні. Нагадаємо, що 197 сторонам Паризької угоди 2015 року було запропоновано приїхати в Глазго для обговорення нинішньої кліматичної ситуації й цілей на майбутнє.

Вчені кажуть, що викиди парникових газів повинні скоротитися приблизно на 45% в цьому десятилітті, щоб глобальні температури залишалися в межах 1,5°C від доіндустріального рівня. Нині багато країн дають більш довгострокові обіцянки, які не можуть забезпечити таке скорочення найближчим часом.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button