Людина

Тривога та ізоляція людей старше 50 років може бути причиною передчасного старіння

Вчені з Університету Ексетера і Королівського коледжу Лондона, Великобританія, прийшли до висновку, що пандемія впливає на психічне здоров’я людей, тим самим погіршує їх розумові здібності.

Пандемія позначається на психічному здоров’ї кожного з нас, проте деякі переносять її особливо важко.

Вчені виявили цю зв’язок, вивчаючи дані п’ятирічного онлайн-дослідження, яке було зосереджено на психічному здоров’ї та когнітивних здібностях 6300 людей старше 50 років.

У рамках дослідження учасники заповнювали анкети з інформацією про їхній спосіб життя та брали участь у когнітивних тестах. Проаналізувавши дані, вчені виявили, що люди, які відчували тривогу і були пригнічені протягом 2019/2020 років мали порушення короткочасної пам’яті та здатності зосереджуватися. Ці зміни були еквівалентні п’яти-шести років природного старіння.

“Цілком імовірно, що ключовими факторами були наслідки погіршення психічного здоров’я, викликані широко поширеною тривогою з приводу пандемії, і тривалі періоди ізоляції. Нам потрібно краще зрозуміти цей процес, щоб ми могли створювати ефективні стратегії підтримки людей і збереження як психічного здоров’я, так і здоров’я мозку під час майбутніх пандемій», — пишуть автори роботи.

Однак доктор Сара Імарісіо з британського Центру досліджень хвороби Альцгеймера попереджає: “депресія і тривога часто можуть надавати короткостроковий вплив на пам’ять і навички мислення, однак це не вказує на розвиток деменції в майбутньому”.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button