Екологія

Енергія фотосинтезу

Канадські дослідники навчилися отримувати електрику з синьо-зелених водоростей.

Команда дослідників з лабораторії оптичних біомікросистем (Optical Bio Microsystem lab) Монреальського університету Конкордіа, Канада, розробила технологію, що дозволяє збирати електроенергію, вироблювану синьо-зеленими водоростями. Результати дослідження, яке цілком може стати значним явищем відновлюваної енергетики, представлені в останньому номері журналу Technology.

Процеси фотосинтезу і дихання, що відбуваються в синьо-зелених водоростях, пов’язані з переміщенням електронів. Вчені під керівництвом голови лабораторії Мутукумарана Пакирисаму розробили пристрій, що дозволяє вловлювати ці електрони і перетворювати їх в електричний струм. Поки продуктивність винаходу, що отримав назву Photosynthetic power cell, невисока. Воно здатне генерувати напругу в 993 МВт, питома потужність становить при цьому 36,23 мкВт/см2. Проте вчені планують найближчим часом збільшити ці показники і в кінцевому підсумку випустити комерційно перспективний зразок.

Додамо, що синьо-зелені водорості, або ціанобактерії, становлять значну частину біосфери Землі. Частка цих організмів у виробленні кисню на планеті оцінюється від 20 до 40%.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button