Земля

До узбережжя Нової Зеландії прибило легендарного «оселедцевого короля»

Дивну океанську рибу, яка, за словами експертів, може бути джерелом легенд про «морського монстра», прибило минулого тижня до узбережжя Нової Зеландії. Через добу триметровий оселедцевий король (Regalecus glesne) безслідно зник.

25-04-15-foto-600x337-1

Величезну рибу знайшли у четвер, 16 квітня, поруч з гаванню Отаго в Новій Зеландії. За словами співробітника відділу охорони природних ресурсів Девід Агню, оселедцевий король був помічений на узбережжі вперше за останні 20 років.

Оселедцевого короля або риби-ремені – група риб, яка включає в себе 4 види. Оселедцевий король може досягати 11 метрів в довжину. Риби водяться по всьому світу, але побачити живого оселедцевого короля – рідкісна вдача.

Читайте також: Розмір мозку — не головне: риби виявилися не дурнішими від шимпанзе

Ця риба відома своєю здатністю до «самоампутування». Беззубі оселедцеві королі просто відкидають задню частину своїх тіл. Хоча до цих пір невідомо, для чого цим створінням потрібна самоампутація, вони здійснюють її кілька разів протягом життя.

Дослідники з музею Отаго забрали кілька зразків аналізів риби, але не мали достатньо ресурсів, щоб забрати цілу тушу. Вченим не вдалося визначити стать і вік риби, але встановили, що перед тим, як опинитися на березі, оселедцевий король з’їв багато капшака.

25-04-15-foto-600x401-2

До п’ятниці риба зникла. Неясно, змило тушу припливом або її прибрали люди.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button