Всесвіт

До Землі рухається гігантська хмара розпеченої плазми завбільшки з Марс

Вчені виявили, що у напрямку до земній кулі рухається величезна хмара плазми завбільшки з Марс. Викид плазми був здійснений повторна новою V745 Скорпіон. Однак людям боятися нічого, зараз хмара знаходиться на відстані 25 мільйонів світлових років.

Система складається з двох зірок: червоного гіганта і масивного білого карлика. Вчені відносять такі зірки до класу повторна нова. Справа в тому, що у зірок такого типу після колапсу регулярно, кожні десять років фіксують потужні спалахи, які іноді супроводжуються викидом плазми.

Самі спалахи є продуктом термоядерного вибуху, що відбувається після поглинання матерії червоного гіганта зіркою компаньйоном, в даному випадку білим карликом.

Повторна нова V745 Скорпіон була відкрита в 1937 році після чергового потужного спалаху. Потім в 1989-му і 2014 роках були зафіксовані нові світлові сплески. А після останнього вибуху зірка випустила хмару плазми, розміри якої можна порівняти з величиною Марса.

При зіткненні хмари такого розміру з Землею сталася б катастрофа планетарного масштабу. Але враховуючи відстань між Землею і хмарою, ніякої загрози вона не несе.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button