Всесвіт

Японські фізики спростували теорію Стівена Хокінга про природу темної матерії

Група японських фізиків з університету Токіо спростувала культову теорію астрофізика Стівена Хокінга про природу чорних дір. Дослідження вчених, які аналізували дані телескопа «Субару» на Гаваях, опубліковано в журналі Nature.

В теорії Хокінга, вперше опублікованої в 1971 році, йдеться, що у Всесвіті є група чорних дірок, які з’явилися відразу після Великого вибуху. По суті, вони і є темна матерія. Вони мають крихітні розміри, але величезну вагу, якої, згідно з математичними розрахунками, зараз не вистачає Всесвіту. За розрахунками Хокінга, одна темна діра цього типу розміром 0,1 мм повинна важити 67 квінтлн т.

У рамках дослідження вчені хотіли зафіксувати викривлення світла від об’єктів, біля яких рухаються надмасивні темні діри. Вчені спостерігали в телескоп протягом семи годин, однак жодної зміни яскравості зірок з-за проходження мимо чорної зірки зафіксовано не було.

У разі, якщо б теорія Хокінга була вірна, за сім годин фізикам вдалося б зафіксувати не менше тисячі змін у світлі зірок, проте вченим вдалося виявити тільки одне подібне явище. Відповідно, подібні первинні чорні діри можуть складати не більше 0,1% від маси всієї темної матерії.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»