Всесвіт

У стародавній карликовій галактиці виявили гало темної матерії

Астрономи вперше виявили у невеликій і дуже давній карликовій галактиці протяжне гало темної матерії.

“Наше відкриття свідчить про те, що найбільш ранні галактики Всесвіту містили в собі набагато більше темної матерії, ніж ми вважали раніше. У минулому, ми припускали, що бачимо вкрай тьмяні і невеликі об’єкти, що існували в перші епохи життя світобудови. Насправді вони володіли значними розмірами і масою”, – твердить Анна Фребель, доцент MIT

Американські астрофізики з Массачусетського технологічного інституту (MIT) разом з колегами з Великобританії і Австралії виявили на краю Тукана II кілька зірок, надзвичайно віддалених від центру, і, однак, які перебувають в зоні гравітаційного тяжіння крихітної галактики.

Астрономи уточнюють, що знайшли зірки, які належать зазначеній галактиці, проте знаходяться надмірно далеко від її центру. Вони, як уточнюється, відчувають на собі вплив гравітації галактики, маса якої, за останніми підрахунками, в 3-5 разів більше, ніж вчені припускали спочатку.

Унікальна конфігурація дозволяє припустити, що найдавніша галактика, можливо, була продуктом одного з перших злиттів у Всесвіті між двома молодими галактиками – одна трохи менше примітивна, ніж інша.

Команда використовувала фільтр зображення на телескопі, щоб виявити примітивні, бідні металом зірки за межами ядра галактики. Команда використовувала алгоритм, розроблений Chiti, щоб ефективно виділити зірки з низьким вмістом металів, включаючи раніше ідентифіковані зірки в центрі і дев’ять нових зірок набагато далі від ядра галактики.

На думку дослідників, при такій конфігурації зірок Тукана II повинна мати гало темної матерії, яке в три-п’ять разів масивніше, ніж припускали раніше.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button