Здоров'я

Доведено, що між вітаміном D і депресією немає ніякого зв’язку

У медичних і навколомедичних колах існує поширена думка про те, що депресія – це стан, подолати який допоможе курс вітаміну D. Однак результати недавнього і, як виявилося, найбільшого з коли-небудь проведених клінічних досліджень показали, що ніякого зв’язку між депресивним синдромом і вітамінною терапією не існує.

Hand photo created by drobotdean – www.freepik.com

Вітамін D часто називають «сонячним вітаміном», оскільки він утворюється при впливі на шкіру сонячного ультрафіолету. У темні, зимові місяці у людей розвивається легка форма природного дефіциту цього вітаміну. Зв’язавши цю обставину з тим, що людина частіше схильна відчувати депресію в той же самий період, деякі вчені припустили, що два цих чинники пов’язані.

Якщо раніше вивчення зв’язку з цим обмежувалося лише невеликими дослідженнями окремо взятих пацієнтів, то на цей раз вчені вирішили розібратися в проблемі кардинально. До групи дослідження увійшли 18 353 осіб, середній вік яких становив 67 років. Така велика вибірка дозволяє виключити фактор випадковості й зробити дослідження куди більш грунтовним.

Вчені вивчали пацієнтів протягом п’яти років. Для цього їх розділили на активну групу, яка щодня приймала дозу вітаміну D3, і пасивну групу, якій видавали плацебо. До кінця експерименту з’ясувалося, що ніякої статистичної різниці між двома групами немає.

Медики відзначають, що на цьому дослідження ще не закінчено. Незважаючи на очевидні результати, в майбутньому вони планують провести ще одну роботу, де в якості об’єкта виступлять люди, які страждають і від депресії, і від серйозного дефіциту вітаміну D. Хоч він і не в змозі запобігти розвитку депресії, цей вітамін все ще незамінний для людини : він необхідний для здоров’я кісток і правильного обміну речовин. Можливо, позбавлення пацієнта від дефіциту такого важливого ресурсу справді допоможе поліпшити його психологічний стан – але про це ми дізнаємося ще не скоро.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button