Здоров'я

Електронні сигарети не допоможуть кинути палити: медики пропонують альтернативи

Люди, які перейшли на електронні сигарети, щоб кинути палити, все більше помічають, що вони майже не допомагають. Навпаки, більш традиційні засоби для відмови від куріння приносять більше користі, підкреслюється в дослідженні.

Image by Lindsay Fox from Pixabay

Не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані і думки авторитетних експертів в області здоров’я. Але пам’ятайте: поставити діагноз і призначити лікування може тільки лікар.

Дослідження, опубліковане в журналі BMJ, проаналізувало останні спостереження «оцінка тютюну та здоров’я населення» за 2017-2019 роки. У ньому відстежувалося вживання тютюну американцями протягом тривалого часу.

“Ми виявили, що електронні сигарети менш популярні, ніж фармацевтичні препарати, затверджені регуляторами — ліки, пластирі, жувальна гумка або пастилки”, — сказав Джон П.Пірс, директор з демографічних наук в центр раку Мура в Каліфорнійському університеті, Сан-Дієго. – Електронні сигарети також були пов’язані з менш успішною відмовою від куріння в цей період часу».

Фактично, дослідження показало, що майже 60% недавніх колишніх курців, які щодня курили електронні сигарети, відновили куріння до 2019 року. “Немає жодних доказів того, що використання електронних сигарет допомагає кинути палити», — сказав Пірс.

Тримісячне рандомізоване дослідження у Великобританії, опубліковане в 2019 році, показало, що електронні сигарети, поряд зі зміною звичок, дійсно допомагають курцям кинути палити. У посібнику, опублікованому наприкінці 2021 року, Національний інститут охорони здоров’я та підвищення кваліфікації Великобританії вирішив рекомендувати курцям використовувати електронні сигарети, щоб допомогти їм кинути палити.

Однак дослідження в Сполучених Штатах, які вивчають куріння в реальних умовах, не підтвердили цього. Дослідження, проведене командою Пірса в 2021 році, показало, що люди, які кинули палити тютюнові сигарети в період з 2013 по 2016 рік, перейшовши на електронні сигарети або щось інше курильне, на 8,5% частіше відновлюють куріння в порівнянні з людьми, які кинули всі тютюнові вироби.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button