Здоров'я

Знайдено зв’язок між болем у спині і смертністю

Біль в спині є звичайним явищем для мільйонів людей по всьому світу. Ця недуга також нерідко стає причиною пропущених робочих днів і навіть інвалідності. Фактори ризику, такі як довге перебування в незручних позах, сидячий спосіб життя, зайва вага і ожиріння, можуть мати відношення до болів в спині і всім неприємним їх наслідків.

Національний інститут неврологічних розладів та інсульту стверджує, що близько 80 відсотків дорослих людей принаймні один раз в житті переживали сильний біль в спині. Телефонне опитування дозволив з’ясувати, що найчастіше такі болі виникають у жінок.

Гострий біль може тривати від кількох днів до кількох тижнів і найчастіше проходить сам по собі. Приблизно 20 відсотків людей, які зустрічаються з гострим болем у спині, набувають його хронічного різновиду. Хронічний біль може тривати три місяці або більше. Причинами його можуть бути різні захворювання, такі як остеопороз.

Вчені з Бостонського медичного центру зацікавилися вивченням ефектів, які біль у спині чинить на жінок. Вони проаналізували стан жінок у віці від 40 до 80 років у порівнянні з чоловіками. Дослідження вивчало стан 8000 жінок протягом 14 років. Ерік Розін, провідний автор, розповідає, що, насамперед, вони хотіли зрозуміти, як біль у спині впливає на виникнення інвалідності і призводить до смерті. Вчені опитували учасників про їх щоденні заняття, і багато відповідали про труднощі в простих діях і ходьбі.

Понад 50% учасників дослідження померли в наступний період. Приблизно 65% жінок, що мали частий і сильний біль у спині, померли за цей час, у порівнянні з 54% тих, у кого не було такого болю. Таким чином вчені вказали на взаємозв’язок між болем у спині і підвищеною смертністю. Причини цього явища залишаються неясними. Дослідники вважають, що є безліч факторів, які дозволяють зв’язати хворобливі відчуття зі збільшенням смертності. Розін каже, що біль у спині може безпосередньо впливати на повсякденні заняття, такі як ходьба або приготування їжі. Люди можуть уникати їх, щоб не спровокувати або не посилити біль, що в свою чергу веде до набору ваги, розвитку або прогресу інших хронічних захворювань і, відповідно, більш ранньої смерті.

По всьому світу відзначається зростання середнього віку популяції. Приблизно 8% населення має вік 65 років і старше. До 2050 року ця частка має зрости до 17%. Враховуючи цю статистику, збереження фізичного здоров’я для збільшення тривалості життя стає однією з пріоритетних завдань дослідних інститутів.

Кнопка «Наверх»