Здоров'я

Користь вживання риби в їжу виявилася переоціненою

Риба вважається дуже корисним для організму продуктом, причому її користь в основному пояснюється наявністю омега-3-ненасичених жирних кислот. Під цим терміном заведено розуміти речовини, які є частиною клітинних мембран і кровоносних судин. На жаль, людський організм не може виробляти їх в достатній кількості, тому багато людей намагаються заповнити його баланс за допомогою певних продуктів і дієтичних добавок. А все тому, що є думка, що ці кислоти здатні знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань і навіть раку. Проте нещодавно співробітники Університету Східної Англії з’ясували, що ці речовини слабо впливають на схильність до серцевих захворювань і онкологічних захворювань, а в деяких випадках навіть можуть завдати певну шкоду.

Польза употребления рыбы в пищу оказалась переоценена

Вважається, що в рибі міститься багато омега-3 жирних кислот

Результати проведеного дослідження були опубліковані в науковому журналі British Journal of Cancer. Наукова робота полягала в тому, що вчені зібрали воєдино результати досліджень на тему впливу омега-3 кислот на організм людини і оцінили, наскільки сильно вони знижують ризик розвитку смертельних захворювань. Проведені дослідження охоплювали дані як мінімум 100 тисяч осіб, які протягом одного року вживали біологічні добавки з омега-3 кислотами. Серед них були люди зі схильністю до раку і серцевих захворювань.

У чому користь омега-3 жирних кислот?

Вивчивши дані, які опинилися в їхньому розпорядженні, вчені прийшли до висновку, що користь омега-3 жирних кислот, які у великій кількості містяться в рибі, переоцінена. Виявилося, що люди, які вживали їх, дуже рідко рятувалися від серцево-судинних захворювань. Для більшої ясності вчені навели приклад: якби 1000 людей вживали омега-3 кислоти протягом чотирьох років, від хвороб серця померло всього на три людини менше. А на ризик розвитку раку ці речовини, як виявилося, майже не впливають. Щобільше, вчені з’ясували, що біологічні добавки можуть трохи підвищити ймовірність раку простати.

Польза употребления рыбы в пищу оказалась переоценена

Омега-3 кислоти, які містяться в рибі не можуть запобігти розвитку раку.

Але боятися особливо нічого, тому що шкоди від омега-3 кислот мінімальний, прямо як їх користь. Однак залишається невідомим, наскільки правдива інформація про те, що досліджувані речовини позитивно впливають на стан кісток, здоров’я шкіри, роботу мозку і людський імунітет. Швидше за все, ця чи інша група вчених займеться пошуком відповіді на це питання. Можливо, робота над цим вже почалася.

Чому треба їсти рибу?

Так, користь омега-3 жирних кислот тепер знаходиться під питанням. Однак, за словами автора дослідження Чи Хупер, жирна риба все одно залишається дуже поживним продуктом, в якому є багато інших корисних речовин. Зокрема, вона багата білками і такими мікроелементами, як йод, вітамін D, кальцій і селен. Відомо, що йод покращує обмін речовин і зміцнює імунітет, а вітамін D покращує засвоєння кальцію, який корисний для кісток і роботи нервової системи людини. Також відомо, що кальцій відіграє велику роль у скороченні м’язів людського організму. Мінерал селен, своєю чергою, гальмує запальні процеси і покращує роботу щитовидної залози.

А ось на добавки з омега-3 кислотами повністю розраховувати не можна. Так, вони несуть у собі якусь користь, але при цьому коштують досить дорого і не факт, що можуть врятувати від серцево-судинних захворювань і раку. Як і говорилося, у любителів таких добавок навіть може розвинутися рак простати, але для його профілактики можна частіше їсти страви з грибами.

Натхнення: hi-news.ru

Кнопка «Наверх»