Головна / Земля / Долина Смерті виявилася найспекотнішим місцем на Землі

Долина Смерті виявилася найспекотнішим місцем на Землі

Всесвітня метеорологічна організація підсумувала багаторічні спостереження за температурою на поверхні планети. Рекордна для Землі спека була зареєстрована в Долині Смерті ще в 1913 році.

В той день, 10 липня 1913 року повітря в каліфорнійській долині прогрілося до 56.7 градусів Цельсія.

На наступних місцях знаходяться Келібія (Туніс) — 55 градусів в липні 1931 року, Мітрібахе (Кувейт) — 53,9 градуса 21 липня 2016 року, Турбате (Пакистан) — 53,7 градуса 28 травня 2017 року.

Температура трирічної давності в Мітрібахе стала найвищою, зареєстрованою в Євразії за всю історію спостережень, тобто приблизно з кінця XIX століття.

Долина Смерти оказалась самым жарким местом на Земле

Як пояснив головний доповідач ВМО з кліматичних і погодних екстремальних явищ, наукова робота з підтвердження температурного екстремуму показала сучасні можливості метеорологів по отриманню та перевірці інформації з різних джерел.

Долина Смерті (англ. Death Valley) — міжгірська западина на заході США в штаті Каліфорнія, на південний схід від гірського хребта Сьєрра-Невада. В долині розташована найнижча точка Північної Америки — 86 метрів нижче рівня моря. Долина також містить більшу частину національного парку «Долина Смерті».