Земля

Долина Смерті виявилася найспекотнішим місцем на Землі

Всесвітня метеорологічна організація підсумувала багаторічні спостереження за температурою на поверхні планети. Рекордна для Землі спека була зареєстрована в Долині Смерті ще в 1913 році.

В той день, 10 липня 1913 року повітря в каліфорнійській долині прогрілося до 56.7 градусів Цельсія.

На наступних місцях знаходяться Келібія (Туніс) — 55 градусів в липні 1931 року, Мітрібахе (Кувейт) — 53,9 градуса 21 липня 2016 року, Турбате (Пакистан) — 53,7 градуса 28 травня 2017 року.

Температура трирічної давності в Мітрібахе стала найвищою, зареєстрованою в Євразії за всю історію спостережень, тобто приблизно з кінця XIX століття.

Долина Смерти оказалась самым жарким местом на Земле

Як пояснив головний доповідач ВМО з кліматичних і погодних екстремальних явищ, наукова робота з підтвердження температурного екстремуму показала сучасні можливості метеорологів по отриманню та перевірці інформації з різних джерел.

Долина Смерті (англ. Death Valley) — міжгірська западина на заході США в штаті Каліфорнія, на південний схід від гірського хребта Сьєрра-Невада. В долині розташована найнижча точка Північної Америки — 86 метрів нижче рівня моря. Долина також містить більшу частину національного парку «Долина Смерті».

Кнопка «Наверх»