Екологія

Дослідження: 20 компаній виробляють 55% світових пластикових відходів

Міжнародна команда дослідників склала список компаній, які виробляють найбільше пластика. Виявилося, що 20 компаній відповідальні за більш ніж половину забруднень на Землі.

20 компаній виробляють більш ніж половина одноразових пластикових відходів у світі. Дослідники відзначають, що вони впливають на кліматичну кризу найбільше – їх діяльність призводить до наближення екологічної катастрофи.

Згідно з новим комплексного аналізу, серед глобальних компаній, відповідальних за 55% світових відходів пластикової упаковки, є як державні, так і транснаціональні корпорації, включаючи нафтогазові гіганти та хімічні компанії.

Новий індекс «Виробники пластикових відходів» вперше показав компанії, що створюють полімери, з яких виготовляються пластикові вироби, від медичних масок до пластикових пакетів і пляшок, які в кінці свого недовгого життя забруднюють океани, спалюються або викидаються на звалище.

Австралія очолює список країн, які виробляють найбільшу кількість одноразових пластикових відходів на душу населення, випереджаючи США, Південну Корею і Великобританію.

ExxonMobil є найбільшим виробником одноразових пластикових відходів у світі – вони відповідальні за 5,9 млн тонн пластику. Про це йдеться в аналізі, проведеному австралійським фондом Minderoo Foundation спільно з партнерами, включаючи Wood Mackenzie, Лондонської школи економіки й Стокгольмський інститут навколишнього середовища. Найбільша у світі хімічна компанія Dow, що базується в США, створила 5,5 млн тонн пластикових відходів, а китайське нафтогазове підприємство Sinopec – 5,3 млн тонн.

11 з цих компаній розташовані в Азії, чотири – в Європі, три – в Північній Америці, одна – в Латинській Америці і одна – на Близькому Сході. Їх виробництво пластика фінансується провідними банками, головними з яких є Barclays, HSBC, Bank of America, Citigroup і JPMorgan Chase.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button