Екологія

З’ясувалося, скільки тварин загинуло під час пожеж в Австралії

Вчені відразу з декількох університетів Австралії підготували доповідь, в якій оцінили кількість тварин, що загинули від безпрецедентних лісових пожеж на континенті в 2019-2020 роках. Згідно з цими даними жертвами стали 3 мільярди тварин.

За підрахунками дослідників, серед жертв — 143 мільйони ссавців, 2,26 мільярда рептилій, 180 мільйонів птахів і 51 мільйонів жаб. Ці дані відрізняються від оцінки, зробленої в січні нинішнього року, коли мова йшла про 1 мільярд загиблих тварин в найбільш постраждалих від вогню штатах Новий Південний Уельс і Вікторія. Тепер вчені зробили висновок, що стосується всій території Австралії, де були лісові пожежі.

Незважаючи на те, що у звіті не вказується кількість тварин, які загинули безпосередньо від вогню, дослідники говорять, що у тих, хто уникнув загибелі у вогні, було небагато шансів вижити в спустошеному середовищі. Нинішній звіт є проміжним, а остаточні цифри з’являться в кінці серпня. Але автори говорять, що дані зміняться несильно.

«Проміжні результати шокують. Важко уявити собі яку-небудь подію у світі живої природи, яка вбила або витіснила зі звичних місць проживання стільки тварин» — розповідає один з авторів доповіді Дермот О’горман.

Вважається, що із-за глобального потепління тривалість літа в Австралії збільшується і воно стає все більш небезпечним.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button