Земля

Дослідження: до вимирання динозаврів їх популяція різко скоротилася

Міжнародна команда вчених змоделювала життя динозаврів на Землі і прийшла до висновку, що їх популяція почала скорочуватися до масового вимирання. Дослідники припустили, що це сталося через похолодання планети.

Image by Dariusz Sankowski from Pixabay

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Nature Communications, міжнародна група вчених, до якої входить і Брістольський університет, довела, що до вимирання динозаврів їх популяція вже скорочувалася протягом приблизно десяти мільйонів років.

«Ми розглянули шість найбільш численних сімейств динозаврів протягом усього крейдового періоду, від 150 до 66 млн років тому, і виявили, що всі вони розвивалися і розмножувалися. Потім, 76 млн років тому, стався раптовий спад. Швидкість вимирання зросла, а в деяких випадках знизилася швидкість виникнення нових видів », – відзначають вчені.

Команда використовувала методи байєсівського моделювання для обліку декількох видів невизначеностей, таких як неповні записи про скам’янілості, прогалини у визначенні віку скам’янілостей і в еволюційних моделях. Моделі запускалися мільйони разів, щоб врахувати всі можливі джерела помилок і визначити, чи сходяться аналізи з найбільш ймовірними результатами.

Їх дані підтвердилися, після чого дослідники перейшли до можливих причин скорочення популяції динозаврів. Вони визначили два чинники: похолодання клімату на землі, що зробило існування динозаврів, які звикли до теплих температур, складнішим.

При цьому втрата травоїдних тварин зробила екосистеми нестабільними і схильними до каскадного вимирання. Вчені також виявили, що довгоживучі види динозаврів були більше схильні до вимирання, що, можливо, свідчить про те, що вони не могли адаптуватися до нових умов на Землі.

«Динозаври були в основному настільки величезними, що, ймовірно, навряд чи знали про існування маленьких пухнастих ссавців. Але ссавці почали збільшувати число видів ще до зникнення динозаврів, а після удару у них з’явився шанс створити нові види екосистем, які ми бачимо сьогодні », – додали вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button