Всесвіт

Дослідження: формування планет починається раніше, ніж думали вчені

Астрофізики з Лабораторії формування зірок і планет RIKEN припустили, що під час процесу утворення планет зерна пилу можуть зливатися один з одним набагато раніше, ніж вважалося раніше. Це може змусити їх переглянути традиційні теорії формування планет.

Вчені пояснили, що масивні планети починають своє життя як порошинки, які занадто малі для людського ока. «Такі планети, як Земля, діаметр яких становить тисячі кілометрів, розвинулися з субмікронних частинок міжзоряного пилу – це досить великий стрибок в масштабах, – зазначає Сатоші Охаші з RIKEN. – Нам цікаво дізнатися, як зерна пилу збираються разом, щоб сформувати об’єкти розміром в тисячі кілометрів ».

Планети народжуються з протопланетних дисків – дисків, що обертаються з газу і пилу навколо нових зірок. У цих дисках спостерігалися кільцеподібні структури, і вважається, що з часом кільця зливаються в усе більші структури, що в кінцевому підсумку призводить до утворення планет. Але багато про цей процес залишається невідомим.

Тепер Охаші і його колеги вивчили можливий сценарій формування цих кілець, провівши комп’ютерне моделювання. Їх результати показали, що пил може збиратися в більші частки на стадії протозірки, в той час, як сама зірка ще формується, і набагато раніше, ніж передбачають сучасні теорії утворення космічних об’єктів. «Ми виявили, що кільцеві структури виникли навіть на ранніх стадіях формування диска, – зазначає Охаші. – Це говорить про те, що зерна пилу можуть стати більшими раніше, ніж ми припускали раніше ».

Це несподіваний висновок, оскільки на протозірковий пиловий диск все ще перебуває в стані потоку – це складно назвати перспективним місцем для агломерації пилу. Однак команда знайшла схожості між результатами моделювання і спостереженнями 23 кільцевих структур в дисках за допомогою пристрою ALMA в Чилі та інших телескопів.

В майбутньому команда сподівається отримати зображення кільцевих структур навколо протопланетних дисків в декількох діапазонах довжин хвиль. Це дозволить їм детальніше порівняти моделювання зі спостереженнями.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button