Екологія

Воскові черв’яки можуть позбавити людей від проблеми забруднення природи пластиком

Вчені пропонують згодовувати восковим черв’якам надлишки пластику, щоб не забруднювати навколишнє середовище. Бджоляр і фахівець Кантабрійського Інституту біомедицини та біотехнологій Федеріка Берточінні виявила, що восковий черв’як (Galleria mellonela) здатний поїдати штучні полімери.

Під час чищення вулика жінка помітила маленьких черв’ячків, які харчувалися восковими сотами. Вона прибрала їх в пакет, а пізніше помітила, що в ньому утворилися отвори. Виявилося, що черв’ячки проїли його, намагаючись вибратися на волю.

Воскових черв’яків відправили на дослідження в Кембріджський університет, де Кріс Хоу і Паоло Бомбеллі виявили, що даний вид безхребетних поглинає поліетилен зі швидкістю 23 квадратних міліметра на годину. До цього рекорд був зафіксований у черв’яків, які їли пінопласт зі швидкістю 13 квадратних міліметрів на годину.

Більш того, побічним продуктом переробки пластику є етиленгліколь, який виробляється черв’яками. Його використовують, як основний компонент у виробництві антифризу і поліефірних тканин.

При цьому пластик не шкодить черв’якам. Справа в тому, що воскові черв’яки в основному живляться бджолиними сотами, які по суті, як і пластмаса, є полімерами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button