Екологія

Нова губка видаляє фосфати з річок та озер, які призводять до цвітіння водойм

Забруднення фосфатами викликає цвітіння водоростей, яке завдає шкоди навколишньому середовищу. Щоб вирішити проблему, вчені розробили новий губчастий матеріал.

Image by xu zhenhao from Pixabay

У природному середовищі фосфат – ключовий інгредієнт для зростання водних рослин і тварин. Проблема в тому, що людська діяльність вимиває занадто велику його кількість в водні шляхи з земної кори. Це призводить до активного цвітіння водоростей на поверхні озер і річок, що позбавляє інші водні організми кисню, необхідного їм для виживання.

Новий губчастий матеріал – мембрана PEARL – розв’язує проблему. Він не тільки вловлює фосфати з водних джерел, але збирає їх для повторного використання. Фосфат зазвичай використовується в добривах для сільського господарства.

Нова губка видаляє фосфати з річок та озер, які призводять до цвітіння водойм
Північно-Західний університет

Американські вчені з Північно-Західного університету створили пористий і гнучкий матеріал, покритий наноструктурами. Вони зв’язуються з іонами фосфату і видаляють їх із забрудненої води. Змінюючи рівні pH в матеріалі, можна видалити фосфати і багаторазово використовувати губку.

Вчені планують також адаптувати губку для очищення вод від важких металів, змінюючи наноматеріал в покритті мембрани.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button