Екологія

Рейк’явік планує стати «найзеленішим» містом світу

Рейк’явік планує стати «найзеленішим» містом світу до 2040 року. Амбітна мета ісландської столиці — досягти нейтрального рівня «рукотворних» викидів CO2.

Системи теплопостачання не стануть перешкодою на шляху до зниження обсягу викидів. Рейк’явік на 98 % обігрівається геотермальними станціями, які працюють з 30-х роках XX століття.

Модернізація потрібна транспортній системі столиці Ісландії. До 2030 року на громадський транспорт планується перевести 12% населення Рейк’явіка. До цього ж моменту весь громадський транспорт буде працювати на «зелених» джерелах енергії. У місті встановлять станції для підзарядки електромобілів і буде заохочуватися використання велосипедів.

Об’єкти інфраструктури перенесуть так, щоб городяни могли дійти до них пішки. Те ж саме стосується робочих місць. Передбачається, що кількість пішоходів зросте з 19 % до 30 %.

Читайте також: 

Жителів Рейк’явіка навчать вирощувати овочі в міській межі і робити компост з харчових відходів. Бажаючі зможуть взяти участь в озелененні міста, повідомляє energosovet.ru

 

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button