Всесвіт

Астрономи створили аудіокарту Всесвіту: об’єктам у космосі присвоїли свій звук (відео)

Вчені створили екскурсію по Всесвіту для людей з вадами зору. На новій аудіокарті у кожної зірки і планети є свій набір звуків, повідомляє «Бі-бі-сі».

Астрономи створили звукову карту Всесвіту, присвоївши космічним тілам різні звуки. Ця робота-підсумок спільного проєкту Портсмутського університету та Університету Ньюкасла. Мета вчених – допомогти людям з порушеннями зору вивчати космос.

Відомий британський астроном і популяризатор науки, доктор Нік Бонне, сам є слабозорим і брав участь у створенні аудіокарти. Він зазначив, що в його роботі «використання звуку так само ефективно, як і вивчення зображень». Зараз він працює астрономом в Портсмутському університеті, де сліпота не заважає йому вивчати Всесвіт. У своїй роботі він використовує моделі, надруковані на 3D-принтері. Також вчений проводить заходи зі спостереження за зірками, щоб захопити більше людей науки.

Звукову карту створили з використанням звуків, які безкоштовно надали планетарії по всьому світу. З нею можна ознайомитися по цьому посиланню.

Нагадаємо, на Землі звук поширюється у вигляді хвиль у повітрі. Але в просторі космосу, де є тільки розріджений газ і пил, його немає. Однак існують ще електромагнітні і радіохвилі, рентгенівське і гамма-випромінювання: їх приймають антеною і транспонують в чутний людським вухом діапазон.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments