Наука

Вірус Ебола може ховатися в мозку роками і викликати рецидив

Медичний дослідницький інститут інфекційних захворювань армії США провів роботу, в якій автори з’ясували, що вірус Ебола може ховатися в мозку і залишатися там через роки після лікування.

Автори нової роботи заявили, що вірус Ебола, що зберігається в певних областях тіла, може знову стати активним навіть через час після лікування моноклональними антитілами.

Відзначається, що нещодавно в Африці відбулися спалахи Еболи: вони пов’язані з персистуючою інфекцією — це такі форми захворювань, при яких після перенесеної інфекції не настає очищення від інфекційного патогену. Нерідко збудники інфекції тривалий час перебувають в латентному стані або при несприятливому стані макроорганізму здатні реактивуватися з появою нових клінічних домінант.

Це сталося з людьми, які вже пережили кілька спалахів Еболи. Але дослідники не знали, в якій частині організму ховається вірус. Тому автори нової роботи використовували нелюдську модель приматів, яка найбільш точно відтворює хворобу, викликану вірусом Ебола, щоб зрозуміти, де ховається вірус.

“Ми в своїй роботі вперше виявили приховане місце персистенції вірусу Ебола: він знаходиться в мозку. Також ми знайшли патологію, яка викликає подальше смертельне рецидивуюче захворювання. Ми виявили, що близько 20% мавп, які пережили смертельний вплив вірусу Ебола після лікування моноклональними антитілами, все ще продовжували переносити інфекцію. Вірус знаходився в шлуночковій системі головного мозку, навіть коли був видалений з усіх інших органів”, – говорить Кевіна Цзен, доктор філософії

Вірус Ебола викликає одне з найбільш смертоносних інфекційних захворювань, відомих людству. Це все ще серйозна загроза в Африці, і, за даними ВООЗ, тільки в 2021 році там сталося три спалахи.

За словами авторів, раніше повідомлялося про рецидиви вірусу Ебола. Наприклад, британська медсестра пережила рецидив вірусу в головному мозку. Вона перенесла менінгоенцефаліт через дев’ять місяців після одужання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button