Технології

Нове покоління морських біоботов навчили тренуватися самостійно

Вчені з США представили новий концепт біобота, який навчає себе сам. Новий пристрій рухається в 791 раз швидше аналогів.

Вчені вже кілька років працюють над створенням та покращенням біогібрідних роботів або біоботов. Зазвичай вони складаються з м’язової тканини, а їх конструкція дозволяє їм повзати, хапати й захоплювати об’єкти. Однак дослідники відзначають, що сучасні біоботи поки не нагадують природні істоти з точки зору мобільності та сили.

Дослідники Інституту біоінженерії Каталонії (IBEC) домоглися прориву в області біоботов, використовуючи інструменти біоінженерії. Вони застосували 3D-біопечать і інженерне проєктування для розробки біоботов довжиною до сантиметра, здатних плавати з рекордною швидкістю. Вони використовували мимовільне скорочення матеріалів на основі м’язових клітин зі спеціальним скелетом.

Вчені з IBEC використовували біологічних роботів на основі гнучкої змієподібної пружини з полімеру, яку розробили та оптимізували за допомогою симуляцій, а потім видрукували. Перевага цієї конструкції полягає в тому, що вона створює цикл зворотного зв’язку завдяки відновлювальній силі пружини.

 

Новий тип штучних м’язів схожий на італійську пасту, але набагато міцніший

«Ми представили пристрої, що складаються з м’язових клітин, які рухаються як черв’яки або риби, реагують на електричні стимули й докладають сили й швидкості завдяки самостійному тренуванні за допомогою м’якого скелета, надрукованого на 3D-принтері», – зазначає Самуель Санчес, професор ICREA Research в IBEC.

Крім здатності до самонавчання, новий пристрій рухається в 791 разу швидше аналогів. При цьому нові біоботи можуть виконувати й інші рухи: вибиратися на берег і довгий час пересуватися по суші. Вчені відзначають, що в біомедичної області можливість друку таких 3D-моделей м’язів за допомогою людських м’язів дає можливість використовувати такі функціональні пристрої для медичних платформ для тестування лікарських препаратів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button