Всесвіт

Невідомий космічний об’єкт: Походження метеорита Almahata Sitta

Осколок метеорита Almahata Sitta (AhS), що впав на Землю 13 років тому, міг бути частиною невідомого астероїда розміром приблизно з Цереру. До такого висновку у 2020 році прийшли вчені з Південно-Західного дослідницького інституту, США.

На нашу планету щорічно потрапляє тисячі космічних осколків, а це означає, що щороку є тисячі шансів дізнатися щось нове про нашу планетну систему

AhS був знайдений в Судані у 2008 році. Вчені розповідають, що це лише одна з 600 частин астероїда, який 13 років тому увійшов в атмосферу Землі та вибухнув. За допомогою інфрачервоного мікроскопа автори недавнього дослідження виявили гідратовані мінерали в складі AhS. Це говорить про те, що на батьківському об’єкті, протягом тривалого часу була присутня вода.

Це дуже важливо, через те, що саме мінерали можуть розповісти вченим про метаморфізм, що відбувається на батьківському об’єкті метеорита. Вони “реєструють” геологічну активність, розкриваючи історію формування космічного тіла. “Спектральний аналіз виявив ряд гідратованих мінералів, зокрема амфібол, які вказують на тривалий період зміни води на батьківському астероїді діаметром не менше 643 і до 1770 кілометрів”, – зазначають автори дослідження. Вчені порівнюють розміри батьківського тіла AhS з Церерою, карликовою планетою в поясі астероїдів між Марсом і Юпітером.

У своїй роботі дослідники також відзначають, що амфіболи вкрай рідко зустрічаються в складі вуглистих хондритів — метеоритів, які в основному і потрапляють на Землю. Раніше амфіболи були ідентифіковані тільки в метеориті Альєнде. “AhS – це унікальне джерело інформації про матеріали формували Сонячну систему», — резюмують автори.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button