Земля

Дослідники хочуть штучно охолодити океан. Але це збільшить кількість ураганів

Вчені з США провели моделювання і з’ясували, що штучне охолодження океану не допоможе при зміні клімату, а тільки збільшить кількість надзвичайних ситуацій. Причому цей процес вимагає величезної кількості енергії.

Image by Pexels from Pixabay

У новому дослідженні вчені змоделювали ситуацію, де вони штучно охолодили океан, щоб зменшити вплив зміни клімату, але помітили, що це збільшить кількість ураганів. Вони вирішили, що це надзвичайно неефективне рішення для пом’якшення наслідків стихійних лих.

“Головний результат нашого дослідження полягає в тому, що для ослаблення інтенсивності зміни клімату і кількості ураганів буде потрібно величезна кількість штучно охолодженої води, — зазначив провідний автор дослідження Джеймс Хлівяк. – Крім того, ослаблення інтенсивності на незначну величину не обов’язково означає, що ймовірність збитку і ризиків безпеки на суші також зменшиться».

Вони додали, що розумніше звернути увагу на стратегію адаптації, такі як зміцнення інфраструктури, підвищення ефективності процедур евакуації і розвиток науки в області виявлення і прогнозування штормів, що насуваються.

Щоб науково відповісти на питання про ефективність штучного охолодження океану для ослаблення ураганів, автори використовували поєднання теорій взаємодії повітря і моря і складну комп’ютерну модель атмосфери.

В ході комп’ютерного моделювання вони охолодили ділянки океану площею до 260 000 км2, це 21 000 кубічних км води, на 2°C. навіть при найбільшій площі охолодження змодельовані урагани ослабли всього на 15%. А кількість енергії, яка для цього потрібна, в 100 разів більше, ніж витратило все населення США в 2019 році.

“Можна подумати, що головний висновок нашої статті про те, що безглуздо намагатися послабити урагани, повинен бути очевидний, — зазначив Девід Нолан, професор атмосферних наук в школі Розенстіла. – І все ж різні ідеї щодо модифікації ураганів часто з’являються в популярних ЗМІ і навіть подаються на патенти кожні кілька років. Ми раді спростувати цю теорію”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments