Всесвіт

Вчені виявили безліч водних екзопланет, “придатних для життя”

Нове дослідження показує, що «водні світи», придатні для життя, набагато більш поширені, ніж вважалося раніше.

©Bibiana Prinoth, Lund University

Міжнародна група дослідників виявила, що велика кількість “водних світів” обертається біля карликових зірок класу M. Це один з найпоширеніших типів зірок.

Завдяки більш досконалим інструментам вчені знаходять все більше планет в далеких системах. В цей час відомо вже більше 5 тис.підтверджених екзопланет і ще більше кандидатів. Ці відкриття дозволяють проводити порівняльні дослідження на великій вибірці. У новій роботі планетологи вивчили групу планет, які видно навколо карликів класу M. Це найбільш поширений тип зірок, які видно в Чумацькому Шляху і біля них вже знайдені десятки планет.

Оскільки зірки набагато яскравіші за свої планети, дослідники, як правило, не бачать самі планети. Вони можуть фіксувати їх тільки за відхиленнями орбіти зірки або тіні, що майнула під час затемнення. Тому справжній вигляд таких планет залишається загадкою.

У своїй роботі вчені з’єднали дані, отримані в процесі спостереження транзиту планет по диску своїх зірок з даними про вплив їх гравітації на положення зірки. На основі цих вимірювань вчені прийшли до висновку, що більшість кам’яних планет містять всередині себе воду або іншу легку рідину. Щільність великого відсотка планет передбачала, що вони були занадто легкими для свого розміру, щоб складатися з чистого каменю.

Європа, спутник

Європа (супутник Юпітера). Зображення: NASA / JPL-Caltech / Seti Institute

Дослідники кажуть, що такі «водні світи» не можна представляти схожими на Землю. Вода в них прихована всередині скель або під поверхнею. Такі планети можна порівняти з Європою, супутником Юпітера, на якій під твердою кіркою хлюпається океан.

Вода – основна умова для існування життя в тій формі, в якій ми її знаємо, додають вчені. Наявність великої кількість світів, на яких є таке рідке середовище, збільшує потенційні шанси розвитку життя. Дослідники планують використовувати космічний телескоп “Джеймс Вебб”, щоб детальніше вивчити одну з таких екзопланет.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments